15-11-2016, 21:42

Щоб захищатися від рейдерів, українські фермери взялися за зброю – Віталій Скоцик

Щоб захищатися від рейдерів, українські фермери взялися за зброю – Віталій Скоцик

За неповний 2016 рік через рейдерські захоплення в Україні знищено близько 2 тисяч фермерських господарств, у яких працювали 40 тисяч працівників. Напади на агровиробників змусили фермерів формувати свої озброєні загони самооборони. 

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик 15 листопада під час прес-конференції «Кіровоградські ковбої» - фермери зі зброєю захищаються від рейдерів». 

«За неповний 2016 рік через рейдерські захоплення в Україні знищено майже 2 тисячі фермерських господарств. Це відбувається по всіх регіонах. Найстрашніше, що на полях почали стріляти. Ситуація нагадує 90-ї роки, тільки рейдери, що тоді нападали на промисловість, тепер взялися за аграріїв», - підкреслив Віталій Скоцик.

За його словами, до рейдерства підштовхують і необдумані заяви про зняття мораторію на продаж землі з 1 січня 2017 року. Ділки хочуть забрати землю українських фермерів, розраховуючи згодом вигідно продати.

«Маємо ситуацію, коли корпоративні права підприємств на гектар землі в середньому коштують 300-500 доларів, а в сусідній Польщі гектар землі коштує 12-15 тисяч доларів. Ділки розраховують, що якщо зараз змусити фермера перепродати корпоративні права на його підприємство або витіснити його із його землі, у наступному році є надія перепродати землю хай і не за 15 тисяч, але хоча б за 5-7 тисяч доларів і заробити на цьому», - пояснює політик.

Найпоширенішою схемою рейдерства є різке підняття ціни оренди землі, яку фермер не може сплатити. Також через судові махінації викуповують корпоративні права на фермерські господарства або забирають врожай.

Незаконні привласнення відбуваються у всіх регіонах, де вирощують хліб. Лише на Хмельниччині впродовж року нападів зазнало 200 господарств. Такі самі випадки помітні на Вінниччині, Черкащині, Кіровоградщині, Київщині, Дніпропетровщині та Волині.

Досвідом самозахисту поділився співголова Бобринецького загону самооборони «Кіровоградські ковбої», підприємець Юрій Крутько

«Після рейдерської атаки, в ході якої було забрано врожай сусіднього господарства на суму 50 млн грн., ми в районі вирішили об’єднуватися. Про «незаангажованість» наших судів ви самі знаєте. На державу особливо не надіємось. Але у багатьох людей є легальна мисливська зброя. Розробили плани дій, схеми блокування доріг на випадок спроб крадіжки врожаю. У нашій спілці для самооборони Бобринецького району об’єдналися близько 300 фермерів. Тепер не лише напади на господарства в області припинилися, а й корупції поменшало», - розповідає Юрій Крутько.

На Волині також випадки рейдерства почастішали, - каже фермер Юрій Волошенюк. 

«Розраховувати на правоохоронну систему не доводиться, і суди можуть ухвалювати неправомірні рішення. Якщо покарати рейдера через суд вдається, то це скоріше одиничні випадки. Реальною силою є лише самі організовані працівники господарств, тиск громад», - каже фермер Ігор Волошенюк.

За словами Віталія Скоцика, сьогодні деякі відомі політики спекулюють на темі рейдерства.

«Лідери так званої опозиції, яка ще вчора була владою, розпочали антирейдерську кампанію. Проводяться піар-заходи – форуми, «антирейдерські штаби». Але люди прекрасно бачать, що ці борці з рейдерством іще вчора заправляли всім у державі. Чого вартий цей піар!?» - підкреслив він.

 Якщо в Україні й далі не діятиме закон, рух самооборони фермерів буде поширюватися, - прогнозує Віталій Скоцик.  

Щоб захистити громади, дуже важливо, щоб на місцевих виборах 11 і 18 грудня перемогли місцеві лідери. Аграрна партія вимагатиме посилення реального самоврядування в Україні. Зокрема, слід зробити виборними основні керівні посади на місцях і підпорядкувати місцеву поліцію громадам, - переконаний політик. Це підвищить відповідальність керівників перед громадами і дозволить знизити рівень злочинності.

Водночас, щоб врегулювати земельні питання і закрити лазівки, якими користуються махінатори, Аграрна партія розпочала розробку повного пакету документів для земельної реформи в Україні. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар

Новини

4-04-2017   Ветеран