17-11-2016, 21:56

Сплеск рейдерства в агросекторі спровокований незавершеною земельною реформою – Віталій Скоцик

Сплеск рейдерства в агросекторі спровокований незавершеною земельною реформою – Віталій Скоцик

Час «рішучих реформ» нинішньої влади ознаменувався беззаконням навколо землі і рейдерськими атаками на агровиробників. Як зберегти землю, змусити державу навести лад із правами власності, і що повинна передбачати профілактика рейдерства? Про все це говорили учасники Земельного форуму на Черкащині 17 листопада.

 Голова села Дмитрівки Золотоніського району Любов Іллічова розповідає, що навколо власності на землю відбуваються маніпуляції після кожної зміни влади.

«Нам зараз обіцяють передати землю за межами населених пунктів. Нам не потрібні ці повноваження – землі ж уже немає. Днями приїхав якийсь чоловік із «пальцями віялом» і каже, що іще в 2009 році взяв у нас землю, ще й хоче, щоб ми охороняли, щоб на «його» землі корів не пасли. Ми навіть не знаємо, хто ці люди. По 10 років вони не показуються, а потім раптом приїжджають з охороною. При мені ж цю землю по три рази перевідсуджували після кожної зміни влади! Усі, хто може впливати на владу, ідіть і зубами вигризайте, щоб земля була в громадах, і люди самі вирішували, що з нею робити!» - каже Любов Іллічова.

 Із рейдерством – як із хворобою: простіше зробити профілактику, ніж потім лікувати. Про це на форумі розповів юрист Микола Орлов. Його порада аграріям – ретельно перевірити договори оренди землі.

«Слід перевірити дату укладення і реєстрацію, зокрема, факт реєстрації ваших договорів у новому реєстрі. Раніше реєстри вели по районах, подекуди погубили книги реєстрацій (випадково чи спеціально) - це один випадок. Але зараз прокручують основну схему, коли вносять у реєстр двох власників», - каже Микола Орлов.

 За його словами, важливо, щоб у договорах розписувались саме власники, а не їхні родичі, інакше суди визнають документи недійсними. Цим можуть скористатися рейдери. Договори слід переукладати завчасно, інакше, якщо їх термін закінчується посеред сезону, є серйозний ризик захоплення врожаю.

 «Якщо відбудеться переведення аграріїв на загальну систему оподаткування, ми зіткнемося з новим видом рейдерства – податковим. Перейти на ускладнену податкову звітність за кілька днів нереально, це може вдарити по агробізнесу уже з січня нового року», - попереджає юрист.

 На думку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, сама Фіскальна служба України стала джерелом беззаконня.

Якщо в Верховній Раді не буде конструктивних людей, які розуміють, до яких наслідків доводять популістські рішення, спочатку все піде в «тінь», а потім почнеться податкове рейдерство. Я вам скажу: 97% податкових проваджень відкриваються, щоб їх закрити. Не випадково зараз усі варіанти оподаткування, які обходяться без участі чиновників, влада відмітає», - підкреслив Соколов.

 На його думку, у парламенті має з’явитися сильне аграрне лобі - люди, які розуміють, як працює сільське господарство в Україні.

 Насправді рейдерство – лише один із проявів ситуації нестабільності та неузгодженості законодавства, - переконаний голова Черкаської обласної організації Аграрної партії Віктор Полозов.

«Землю не можна продавати, поки немає стабільності в країні. Тому Аграрна партія винесла цю проблему в публічну площину, провівши 8 загальноукраїнських страйків. Спільними зусиллями вдалося добитися продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення», - підкреслив Віктор Полозов.

 Першопричина активізації бандитизму полягає в тому, що земельна реформа в Україні десятиліттями стоїть на місці. Тому мораторій – лише проміжний етап, який дозволяє підготувати повний пакет земельного законодавства, - вважає лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«Тепер уже провести підкилимно якийсь закон для «обраних» не вдасться. Але ми мусимо йти далі. Ми не віримо, що влада здатна підготувати зважену реформу. Тому з 15 листопада в партії офіційно запрацювала профільна Аграрна рада, до якої увійшли провідні науковці, виробничники та представники асоціацій. І вони уже почали роботу над земельним законодавством, яке впровадить цивілізований обіг земель, гарантуватиме, що земля належатиме українцям, і що наступним поколінням вона дістанеться в такій самі кількості і з таким самим рівнем родючості», - підкреслив Віталій Скоцик.

 На його думку, земельна реформа в Україні має бути унікальною з економічної та психологічної точки зору. Адже соціологія засвідчує, що 85% населення категорично проти продажу землі.

«Українці бачили, як у них украли промисловість, і бояться так само втратити землю. Тому будь-який інструмент повинен мати широке обговорення в суспільстві. Без погодження людей ні уряд, ні парламент, ні Президент не мають права вирішувати земельне питання», - підсумував Віталій Скоцик.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
Цитата
 • Группа: Посетители
 • ICQ: {icq}
 • Регистрация: 30.09.2017
 • Статус: Пользователь offline
 • комментария
 • публикаций
^
Есть в инете русский фильм Крым. классный, добрый, советую посмотреть всей семьёй, здесь гиперссылка смотреть киношку КРЫМ ТУТ

--------------------
Цитата
 • Группа: Посетители
 • ICQ: {icq}
 • Регистрация: 23.05.2018
 • Статус: Пользователь offline
 • комментариев
 • публикаций
^
?????? ????? ?????:)

?????? ? ???? ??????????? ? ???????? ??????? ?????? ??????????? ??????? ??????????????? ??????. ???????? ???? ???????? ???????????? ???????????? ??????, ?? ?????? ?? ????. ?????????? ???????????? ?? ????? ???????? ?? ?????? ????????????, ?? ? ????????? ???????????? ?????? ?? ??????????. ????????? ?????????? ??? ??????? ?? ?????? ?? ?????? ?????? ????????? ????? ?????? ??????? ??? ??????????? ??? (????????????? ????????) ???????? ?????? ?????????? ??? ??????? ??????????? ??????? ?? ??????????? ????????? ???????? ? ???????? ???????? ?? ???, ??????????? ? ?????????????? ??????????? ??????? ? ???????????? ?? ???????? ????????

--------------------

Новини

4-04-2017   Ветеран